VESLAČKI KLUB JADRAN

Veslački klub ”Jadran” danas broji, sveukupno, preko sto članova, od najmanjih uzrasta škole veslanja, regatnih veslača,

pa sve do veterana.

Regatni veslači, pod vodstvom trenera Davora Radovića, redovito nastupaju na svim regatama na državnoj sceni

(Kontinentalni kup Miljenko Finderle, Croatia open, Jumbova regata, Prvenstvo Hrvatske…), dok su neki aktivni i na

međunarodnoj sceni. Od regatnih veslača svakako treba izdvojiti Danijela Plišića, koji je kao junior 2013. godine nastupao

za Hrvatsku reprezentaciju.

Na Europskom prvenstvu u Minsku (Bjelorusija), u posadi osmerca osvojio je treće mjesto dok je na Svjetskom prvenstvu u Trakai-u (Litva), u dvojcu bez osvojio osmo mjesto. Plišić je i dalje aktivan, te u nadolazećoj sezoni nastoji izboriti svoje mjesto u seniorskoj B reprezentaciji. Od aktivnih seniora, svakako treba izdvojiti Nickola Udovičića i Anu Anić, koji unatoč svojim poslovnim, odnosno studentskim obvezama uspijevaju aktivno trenirati i postizati solidne rezultate.

Na ovogodišnjem Prvenstvu hrvatske, Nickol je osvojio drugo mjesto u dvojcu sa, te treće mjesto u dvojcu na pariće dok je Ana Anić bila treća u skifu seniorki. Od ostalih rezultata svakako treba još spomenuti osmerac mlađih juniora (Antonio Protega, Sven Turato, Josip Tomac, Dorian Slatina, Teo Tomažić, Lucian Glavan, Dominik Fučić, Toni Kasumović i korm. Karlo Polić), koji je na ovogodišnjem Prvenstvu Hrvatske osvojio drugo mjesto te dvojac bez mlađih juniora (Antonio Protega i Sven Turato), koji je također osvojio drugo mjesto.

Unazad par godina pojačana je i povećana škola veslanja koju uspješno vode treneri Martina Vlatković i Dino Katić, nastojeći, tako, iskaliti nove veslačke snage kroz regate Regionalnog kupa škole veslanja. Mladi veslači također nižu uspjehe na regatama Kupa škole veslanja. Klub već dugi niz godina organizira veslačku regatu u Bakru (Kvarnerska regata), a zadnjih nekoliko godina ona je uvrštena u bodovanje za Veslački kup Miljenka Finderlea.

Isto tako, kao sudionik Reginalnog kupa škole veslanja, klub organizira jednu od regata. 2012. godine klub je, u Kupu MF, zauzeo sveukupno drugo mjesto, iza zagrebačke Trešnjevke. 2013. godine klub je, na Prvenstvu Hrvatske, osvojio pet medalja, od kojih su tri srebra i dvije bronce. Nadamo se da će se odlični rezultati nizati i dalje te da će ih biti sve više i više, baš kao i samih veslača. Kao i svaki klub, tako i VK ”Jadran” teži ka tome da stvori što veći krug veslača i samim time poveća i broj dobrih rezultata, kako na državnoj, tako i na međunarodnoj sceni.

Kontakt: 051 211 021