top of page

KLUB BORILAČKIH VJEŠTINA "BUDO"

klub je osnovan 1997 i od tada smo jedan od najuspjesniji klubova u Cazinu i na naŠim prostorima,klub broji trenutno oko 150 Članova sa sekcijama kojih imamo 5.

Treneri u klubu su glavni trener je Senad Vilić te ostali Porčić Melisa-Hodžić Neira-Selim Husić,iako imamo izuzetno malu podršku države i opŠtine i bez toga postizemo dobre rezultate te smo prošle godine na svjetskom karate prvenstvu nastupili sa 3 takmičara od kojih je Porčić Melisa osvojila 2.mjesto i samim tim nas podigla na sami vrh cazinskog karatea.

Prije smo radili pod imenom KARATE KLUB SHOTOKAN te smo odlućili da preimenujemo klub i tako da sad naš novi naziv je KLUB BORILAČKIH VJEŠTINA"BUDO" i imamo u planu ujediniti sve borilačke vještine u nasem gradu pod ovo ime i da zajedno napredujemo i širimo naše znanje i postižemo još bolje rezultate.

Video zapise možete pogledati OVDJE

Danas je kako je i planirano došlo na red seniorski dio takmičenja gdje je članica našeg kluba Melisa Porčić nastupila u dvije kategorije kako je i bilo planiramo.

U borbama shobu ipon kumite je osvojila zlatnu medalju i time postala prvak evrope u ženskoj konkurenciji -61 kg gdje je bez problema pobjedila predstavnice Rumunije-Bugarske-i Azerbejdzana.

U drugom nastupu shobu sanbon je pobjedila opet Rumunku-Albanku-Talijanku ali je nažalost izgubila od predstavnice Kosovske republike i tako završila na 3mjestu.

Možda bi lako pobjedila i nju da nije opet akrivirala povredu zgloba koju je imala već i na samom dolasku u Albaniju, a koja je nastala još dok smo se pripremali.

Sve u svemu trener je zadovoljan njenim nastupom kao i selektori koji su pratili sve njene borbe, da napomenemo takmičenje se održalo po WKF pravilima u organizaciji WSKU asocijacije koji rade u sklopu zvanične WKF federacije.

Trener Senad Vilić je izjavio "Ovim putem bi se želio zahvaliti svima koji su pomogli da dodjemo ovamo i predstavljamo našu državu i drago mi  je što ih nismo razocarali i dobili smo prvu evropsku prvakinju u karateu  na nasoj opštini".

Sve to nebi bilo moguće bez trenera Senad Vilića koji je najviše uložio truda rada i ostalog i uspjeo Melisu dovesti do vrha postolja evropskog prvenstva.