top of page

Kik Boks Klub " Velež " Nevesinje

Klub ima Evropskog vicešampiona.

Zove se Dejan Dragović, rođen je 1997 godine i član je KBK Velez Nevesinje već 10 godina.

Prošle godine na evropskom prvenstvu u Poljskoj zauzeo je drugo mjesto pobjedivši

Čeha, Rumuna i u finalu je poražen od Poljaka u tijesnom meču.

Prošle godine osvojio je i Balkanski kup, Prvenstvo BiH, te je 4 puta bio Prvak Republike Srpske. Takodjer prošle godine bio je izabran medju 10 najperspektivnijih sportista Republike Srpske i pozvan u Banski Dvor.

Izabran je i za najboljeg mladog sportistu Nevesinja.Ovo su rezultati od 2013 god. koje bi bilo važno spomenuti. A ove godine Dejan je osvojio prvenstvo Rep.Srpske u dvije kategorije, i prvenstvo BiH gdje je dobio pehar kao najbolji junior.

Sada se sprema za Balkan Open i Svijetsko juniorsko prvenstvo u Italijii(Riminiju) koje će se održati u septembru.